Bir Dünya Devi !

Mitsubishi, elektronik devi bir firma ve dünyanın en büyük yedinci elektronik parça üreticisi. Ülkemizde daha çok aynı markalı otomobilleri ile tanınsa da, aslında dünyanın en kaliteli klimalarını da üretiyor. Dünyanın en kaliteli klimaları lafı boş bir iddia değil, zira Mitsubishi klima kavramına farklı açılardan bakıyor. Örneğin, bildiğiniz üzere her klimanın bir enerji tüketim değeri vardır ve bu değer A+, A++ gibi rakamlarla ifade edilir. Oysa üreticilerin söylemediği şey şudur: Bu değerler sabit değildir ve coğrafi konuma göre değişiklik gösterir.

Yani örneğin A+++ klasmanındaki bir klima, ancak ılıman bir iklimde bu klasmana uygun enerji tüketir. Aynı klima, Antalya’da ise B++ klasmanında enerji tüketecektir zira hava çok sıcaktır. İşte Mitsubishi klima, patenti kendine ait olan ve  “sezonsal verimlilik” diye adlandırdığı bir sistemle coğrafi konum ve hava sıcaklığı ne olursa olsun klimalarının üzerinde yazan miktarda enerji tüketeceğini garanti ediyor. Yani nerede yaşarsanız yaşayın, enerji tüketimi minimumda olan klimalar kullanabiliyorsunuz.

Mitsubishi klima bununla yetinmiyor ve yeni teknolojiler de geliştiriyor. Örneğin inverter klima, Mitsubishi tarafından geliştirilmiş bir teknoloji. Inverter teknolojisi, klima kompresörünün sadece gerektiği zamanlarda çalışmasını sağlıyor ve bu sayede enerji tüketimi minimuma düşüyor.

Ayrıca sürekli çalışmayan sistem sayesinde cihazın ömrü de uzuyor. Geleneksel klimalarda ise, kompresör cihaz çalıştığı sürece (yani ısıtma-soğutma yapmasa da) işlemeye devam ediyor ve hem yıpranıyor hem de enerji tüketiyor. adresinden Mitsubishi klima modellerini inceleyebilirsiniz.

Klima Modelleri
Klima Modelleri
Klima Modelleri
Klima Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.