Doğru Kullanım Ömrü Uzatır

Yaz ve kış ayında klimalar kullanım kolaylığı nedeniyle özellikle tercih edilir. Bunaltıcı sıcaklarda özel soğutma sistemini ekonomik şekilde sağlanması büyük avantajıdır. Kış ayında ise özellikle sıcak bir ortamı size sunar. Klima almayı düşünüyorsanız marka ve garantili ürünlerine dikkat edin. Kurulum, tamir ve servis ağlarının olması çok önemli.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Oda ya da iş yerinizin büyüklüğüne göre klima tercihi yapmalısınız. Enerji tüketimini daha aza düşürmek için özellikle A enerji sınıfına sahip klimalardan yana tercihinizi kullanın. Kapasitesi küçük olanlar daha yüksek enerji harcar. İnverter teknolojisi olan ürünler her zaman tasarrufu sağlar.

Klima ve Filtre Temizliği

Klimanızın kullanım süresini uzatmak için filtrelerinin düzenli bakımları şarttır. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanı sıra hava temizleme özelliğini de sizlere sağlar. Klima temizliği yaparken ufak bakımlarını kendiniz yapabilirken yıllık temizliklerinde mutlaka uzmanlardan yardım almalısınız.

Uzaktan kumanda özelliği, sessize alma özellikleri ise klimaların olması gereken özellikleridir. İyi bir klima seçerken mutlaka çevre dostu olması çok önemli. Gaz salınımı yapmaması ve doğaya zarar vermeyen özelliklerinin bulunması seçtiğiniz klimanın uzun ömürlü olmasını da sağlar.

Düzenli bakım ve sağlıklı bir ortam için seçtiğini klimanın özelliklerini iyi araştırmanız gerekir. Odanın nem dengesini iyi sağlamalı ve filtre özelliklerine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Yaz ve kış ayında her zaman rahatlığı modern teknoloji ile yaşayın.

Klimların Ömrü
Klimların Ömrü
Klimların Ömrü
Klimların Ömrü
Klimların Ömrü
Klimların Ömrü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.