Klima Artık Lüks Değildir

Bir evde kullanılan olmazsa olmaz beyaz eşyalar vardır. Buzdolabı, televizyon ve çamaşır makinesi bu sınıftandır. Yanına bulaşık makinesi ve fırın bütçelere göre eklenir. Yeni bir ev kurulurken önce bunlar düşünülür. Genç kızların çeyizlerinde bunlar erkek tarafı ile paylaşılır. Tüm ev işleri bu aletlerle sürdürülür. Günümüz koşullarında şimdi bu yaşamsal aletlere klimalar da ekleniyor. Çünkü iklimler değişiyor ve Türkiye artık ılıman ülkeler arasından çıkıp tropikal iklim kuşağına giriyor.

Yani artık yazlar çok sıcak,  kışlar da çok soğuk oluyor. Bu yüzden “iklimlendirme cihazı” olan klimalar özellikle soğutma ve nem çekme fonksiyonları ile her yerde ihtiyaç duyulan teknik alet olarak kullanılıyorlar. Nem sıcaklıktan çok daha fazla rahatsız edici, klimalar da ortamdaki nemi alarak yerine taze hava veriyor ve rahatlık sağlıyor. Bu yüzden artık klima bir lüks değil, bir ihtiyaç haline geliyor.

Gerekli Bütün Bilgiler Var

Klimalar hakkında bilmek istediğiniz her şeyi size gösteren klimalar sitesi bilgilendirme amacıyla kurulmuş bir tecrübe paylaşım sitesi. Klima haberleri, teknik bilgiler, klima fiyatları, modeller, kampanyalar, tavsiyeler, hatta klima montajı gibi bütün konularda daha iyi kullanıcı deneyimlerine siteden ulaşabiliyorsunuz. Piyasadaki Airfel, Arçelik, Baymak, Beko, Bosch, Daikin, Demirdöküm, General Elektrik gibi markaları tanıyabiliyorsunuz.

Klimalarda freon gazı kullanılır gibi teknik ayrıntıları ya da inverter klima farkını öğrenebiliyorsunuz. Klima kumandalarının çalışması gibi bir bilmeceyi bile çözebiliyorsunuz. İsterseniz kişisel bilgileriniz gizli kalarak siz de tecrübelerinizi yazarak paylaşabilirsiniz.

Klimalar sitesini evlerin olmazsa olmazı haline gelen bu cihazla ilgili tüm konuları bulabileceğiniz bir site ve klima firmalarını tanıtan tanıtım sayfaları olarak düşünebilirsiniz. İlk kez 1925 yılında New York tiyatrolarında “Her zaman 20 derecedir” şeklindeki ilanlarla görülmeye başlayan klimalar böylece iyice tanıdık hale geliyorlar.

Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil
Klimalar Artık Lüks Değil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.