Neden Gürültü Yaparlar?

Sıcak havalarda serinleten ve soğuk havalarda sıcaklık oranlarını arttıran, elektrik ile çalışan klimalar insanların hayatlarını daha da kolay yaşamalarını sağlayabilmektedir. Genel olarak klimalarda ses farkedilmemesine rağmen, bazı durumlarda klima çalışırken gürültülü bir ses çıkmaya başlayabilir.

Klimanızdan ses geliyor ise montajının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Klimanın iç ve dış ünitelerinin doğru bir şekilde montajlanmaması iç ya da dış ünitelerin dengesiz olmasına yol açar. Bu durum ise klimanın sesli çalışmasına yol açar.

Klimanın dış ünitesinde yer alan takoz lastiği sesli çalışmayı ortadan kaldıran bir araçtır. Klimanız sesli çalışıyor ise dış ünite üzerinde takoz lastiğinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Düzenli Bakımlarını Yaptırın

İç ve dış ünitelerde yer alan fan balansındaki aksaklıklar da klimaların sesli ve gürültülü çalışmasına yol açabilmektedir. Fan balansının kontrolleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Klima mekanikleri içerisinde bulunan fan kanatları birbirine çarpmaya ya da sürtmeye başladıysa klimanız sesli çalışmaya başlayabilir. Fan kanatları birbirine temas etmediği an klimadan çıkan gürültü ve ses ortadan kalkacaktır.

Yıllık olarak klimanızın bakımını düzenli bir şekilde yaptırmıyorsanız çeşitli sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde bakımı yapılan klimaların ömrü uzadığı gibi ses çıkartma ya da diğer problemler çıkartması gibi durumlar ortadan kaldırılır. Kullandığınız klimanın kişisel olarak yapmanız gereken bakımlarını da aksatmadan yapmaya özen göstermelisiniz.

Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?
Klima Neden Ses Yapar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.