Satın Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler?

Yazın gelmesi ile birlikte bunaltıcı sıcakların evlerde durmaya imkân tanımadığı bu zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan soğutma sistemlerinden biride klimalardır.

Etkili soğutması, dışarının sıcağından koruyup ferahlatması ile birçok kişinin gönüllerinden taht kuran bu klimaları alırken acaba nelere dikkat etmek gerekir?

  • Öncelikle aldığınız klimanın markasına ve garantili olmasına dikkat etmelisiniz. Firmanın size vereceği kurulum, tamir gibi hizmetlerin nasıl olduğunu sorup öğrenmelisiniz.
  • Klimayı alırken ihtiyacınız olan odanın büyüklüğüne oranla seçmelisiniz. Kapasitesi küçük bir klima odanıza yetmediği takdirde daha fazla efor sarf ederek daha fazla enerji yani elektrik harcamasına sebep olur.
  • Klimanızın enerji tüketimini düşürmek için A enerji sınıfına sahip klimalar kullanmalısınız. Hem ısıtma hem de soğutmada iyi bir klima istiyorsanız İnverter teknolojisindeki klimaları tercih etmelisiniz.
  • Ortamdaki nemin dengede bulunmasını istiyorsanız sağlıklı nem alma özelliği bulunan klimaları almalısınız. Ayrıca daha sağlıklı bir ortam için klimanızın filtreme özelliğine dikkat etmelisiniz.
  • Neoplasma özelliği buluna ürünler ile de ısıtma ve soğutma işleminin yanı sıra hava temizleme özelliği de bulunur.
  • Konfor standartlarında bulunanlar tercih edilmelidir. Birçok klimanın özelliğinde bulunan sessize alma, uzaktan kumanda, nem alma modu gibi standartlaşmış olan özelliklere dikkat edilmelidir.

Çevre Dostu Klimalar

Giderek değişen iklim ve küresel ısınmayla birlikte gelecek nesiller için elden geldiğince doğa korunmalıdır. Bu yüzden birçok üründe olduğu gibi klima alırken de doğa dostu olmasına dikkat edilmeli.

A sınıfı enerji verimliliğinde ve ya İnverter teknolojisinde R410A soğutucu akışkanı ile zehirli gaz salınımı yapmayan doğaya zarar vermeyen bu ürünlere öncelik vermelisiniz.

Klima
Klima
Klima
Klima

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.