Satın Alırken Tercih Etmemiz Gereken Modeller

Bir Beyaz eşya alırken sürekli araştırıyoruz. İnternetten Google, Mağazalar, Çevremizde ki öneriler vs. Özellikle en çok araştırdığımız dayanıklı tüketim ürünlerinden yani beyaz eşyalardan biri de klima.  Gerçektende klima almadan önce hemen hemen herkesin mutlaka haftalarca araştırdığını biliyoruz.  Özellikle Btu/h kapasite ile ilgili araştırmalar, enerji tüketimi ile ilgili klima özellikleri en önemli hususlar arasındadır.

Odam için hangi klima yeterli olur ?

Bu tip sorular sürekli sorulur.  Mekanlar, ofisler, odalar için hangi klimanın daha az enerji harcayacağını, daha uygun fiyatda klima ve daha kaliteli klima ayrıca servis ağını da hesaplara katmak gerektiği de ilave edildiğinde ince okuyup sık dokumak gerekiyor.

Peki Klima Alırken Nasıl Bir Seçim Yapmalıyım ?

Öncelikle Türkiye’de servis ağı geniş olan ve Garanti süresi uzun olan  bir marka seçin.  Bunu baz aldığımızda, Sabancı Holding bünyesine bağlı iklimsa bu konuda kalite ve servis ağı anlamında isim yapmış en büyük firmaların başında yer alıyor.

En iyi Klima Markası dediğimizde, yine İklimsa Büynesinde Lider Markalar bizleri serinletmeye yetiyor. Özellikle Sigma Markası gerçekten bir Japon harikası ve fiyatı çok uygun.  Sigma’nın ardından, Mitsubishi klima, Panasonic, Samui, Midea, General takip ediyor. General Markalı klimalar ise Dünyaca Lider bir marka.

Duvar Tipi Klima
Duvar Tipi Klima
Duvar Tipi Klima
Duvar Tipi Klima

One thought on “Satın Alırken Tercih Etmemiz Gereken Modeller

  1. Pek çok forumda en iyi klimanın hangi marka olduğu konusunda ateşli tartışmalara rast geliyorum. Bence bu konuda en iyi kararı kullanıcıların kendisi verebilir. Hatta pek çok kişi yanlış mekana yanlış klima seçiminden dolayı bu konuda çok hatalı sonuçlara varabilmekte. Bence en iyi klima bu konuda pek çok kişinin mutabik kaldığı marka olan mitsubishi klima ama eğer doğru yerde ve doğru BTU tercihi ile kullanılmaz ise bu durumda bu konuda yanılmak da mümkün. En iyisi klima almadan evvel bu konuda iyi bir keşif yapılmalı ve o keşifin sonucunda uygun model belirlenmeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.