Yurdumuzda Soğutucu Kullanımı

Yaz aylarında insanları zor duruma sokan etkenlerin başında kuşkusuz bunaltı sıcaklar gelir. Özellikle iş yaşamını olumsuz etkileyen sıcaklardan kurtulmanın yolu etkili soğutma kapasitesi olan klimalar olmuştur.  Geçmiş yıllarda sadece Akdeniz ve Ege bölgelerinde kullanılan Klima, artan sıcak koşulları ile tüm Türkiye’de kullanılmaktadır. Beyaz Eşya sektöründe farklı marka ve modelde birçok klima bulunur.

Klima
Klima

Bu klimalar içerisinde tercih yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında klimasın satış ve servis garantisi olması, yedek parça sorununun olmaması ve A sınıfı enerji tüketimine sahip olmasıdır.

Klima
Klima

Klima alırken klimanın takılacağı alanın metrekaresi de çok önemlidir. Büyük mekânlar için enerji tüketimi az olan klimanın tercih edilmesi alanın istediğiniz seviye de soğumasını engeller.

Az Enerji, Yüksek Performans

Klima kullanımı yaz aylarında serinlik sağladığı gibi kış aylarında da sıcaklık sağlamaktadır. Klimalar genelde duvar tipi olarak satılır, duvar tipi klimalar Kumandalı kullanım ve otomatik programlama gibi özellikleri ile maksimum konfor sağlar. Ayrıca az enerji, yüksek performans özelliğe sahiptir. Klimalarda yüksek enerji almak için belirli periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekir, özellikle üfürme panellerin yer aldığı filtreler yıkanmalıdır.

klima
klima

Salon tipi klimalar camilerde ve büyük işletmelerde yaygın olarak kullanılır. Camilerde ve AVM’lerde salon tipi klimaların tercih edilme nedeni, Sessiz çalışma özelliği ile konfor sağlayan yapısı, Yüksek tavanlı odalarda kullanım için verimli salon tipi klimaların kullandım nedenlerinden birisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.