12000 BTU Klimalar

Klimalar yaz aylarının vazgeçilmezi olmuş ve birçok insan tarafından, ofislerde, evlerde, camilerde, AVM dükkanlarında ve daha birçok yerde kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan yenilikçi teknoloji sayesinde güzel bir iş çıkarıp sıcak günlerde içeriyi soğutarak ferahlatan soğuk günlerde de içinizi ısıtarak ferah ve konfor bir yaşamı sunan klimalar günümüzde oldukça uygun fiyatlara her türlü mecra ve dükkândan bulunabilmekte. Klima alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise kullanılacağı ortama uygun bir klima alınması gerektiğidir. Ortalama bir ev salonunda 12000 BTU klimalar yeterli olurkenbu değer restoranlarda ve diğer açık halk alanlarında yetersiz kalmaktadır. Bu tarz ortamlarda ise genellikle salon tipi denile uzun ve dik portatif klimalar kullanılmaktadır ve BTU değerleri yirmi dört bin ila elli bin arasında mekânın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca bulunduğunuz ortamı yeterince iyi soğutacak bir klima için yüksek BTU değerli klimaları seçmemeniz gerekmektedir. Bu tarz klimalar ev kullanımına uygun olmayıp yüksek enerji kullanan klimalardır. Dediğimiz gibi odada ya da ofis içerisinde ortalama sekiz bin ila on iki bin BTU arasında bir değer seçmeniz uygun olacaktır.

Klima Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Etmek Gerekir?

Klima tercihi yapacak insanların dikkat etmesi gereken bir başka unsur ise düşük enerji ile yüksek verim sağlayan klimaları seçmeleri gerektiği olacaktır. Ayrıca gece kullanıma uygun olması nedeniyle sessiz çalışma modunun bulunması kullanıcının konforunu arttıran bir başka diğer niteliktir. Mekandaki havayı kurutmaması da bir başka diğer özellik olup geniş bir üfleme açısının olması odanın daha iyi havalanarak mükemmel bir ferahlık seviyesine getirmesi amaçlanmalıdır. Ek olarak eğer kışın eviniz çok iyi ısınmıyorsa ve belli başlı odaları da klimalar ile ısıtmak istiyorsanız sıcak özelliği olan klimalar satın almanız gerekmektedir. Uzun süreler çalıştırılacak olan klimalar akıllı teknoloji seçilmeli ve ortamın sıcaklığına göre sizin belirleyeceğiniz dereceye ayarlanması gerekmektedir. Bu tarz akıllı klimalar ısı değerine göre içerisinde bulunan termostatları devreye girerek fazla ısındığında soğuk modunu fazla soğuduğunda ise sıcak modunu açmasıyla bilinmektedir.

Klimalar Ne Kadar Alana Etki Eder?

Klima satın alacakların dikkat edeceği bir başka nokta ise bu klimanın kaç metre kare soğutma alanına sahip olduğudur. Bunun belirlenebilmesi için kullanılan BTU terimi yani British Thermal Unit’e dikkat edilmesi gerekir. Bu değer ürünün ne kadar süre içerisinde ortamdaki ısıyı dışarıya taşıyabileceğini ifade eder. Mekânın metrekaresi arttıkça klimanın da saat/BTU değeri artacağı için buna göre hesaplamalar yapılıp ona göre klimalar seçilmelidir. İçerideki BTU değeri değerlendirilirken yapılan hesaplamalara içeriye güneş ışığının ne kadar girdiği, ısı yalıtımının iyi olup olmadığı ya da gün içerisinde pencere açılıp açılmadığı önemli etkenlerden bir kaçıdır. Bu sayede sizler de en uygun klimayı seçerek yaz aylarında ferahlamanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.