18000 BTU Klima Çeşitleri

Yaz ve kış aylarının vazgeçilmezi haline gelmiş klimalar uygun fiyatları ve güç tasarrufu modları sayesinde artık her evlerde görmeye başladığımız icatlar. Satın alanların yaz kış demeden kullandığı ve gayet ergonomik olan çeşitleri sayesinde sürekli kullanmaya devam ettiği klimalar içerisinde bulunan hava kanalları ve teknolojisi sayesinde evlerin odalarını soğutup ısıtmakta büyük işler başarıyor. Etki ettiği alana göre değişmekte olan klimalar BTU değerine göre piyasada ve online marketlerde satılıyor. Kaliteli bir klima en azından sekiz bin BTU değerine sahipken on ila on iki metrekarelik bir odayı kolaylıkla soğutabilme özelliğine sahip. İnverter çeşitleri ile daha güzel bir soğutma imkânı sunan klimalar aynı zamanda enerji tasarrufu yapmasıyla da bilinen aygıtlar oluyor. Çoğunlukla ofislerde kullanılmakta olan bu icatlar yoğun iş temposu ve bilgisayar başında oturan insanların bir numaralı tercihi haline geliyor.

Isı Modlu Klima Çeşitleri

 Birçok ısı modu bulunan klimalar modlarına göre ortam ısısının uygun şekilde ayarlanarak konforu son derece arttırabilen icatlardır. Klimanın soğuk ve sıcak hava akışı ayarı düzgün yapıldığında hem sağlıklı bir iklim sağlanır hem de enerji maliyetleri oldukça düşürülerek elektrik faturasındaki rakamın en düşük seviyelerde izlenmesi sağlanır ve amaçlanır. Bu aralıkta doğru ısının belirlenmesi hem insan sağlığına büyük etki yarattığı gibi gereksiz ve aşırı terlemenin önüne geçer. İnsan sağlığı açısından düşünüldüğünde ise odanın ortalama yirmi ila yirmi altı derece selsiyus arasında olması gereklidir. Fazla soğuk iklimler insanı hasta yapabileceği gibi fazla sıcak ayarlanan bir klima ortamdaki sıcaklığı arttıracağı gibi nem oranını da düşürerek cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden klimanın derecesi belirlenmeden ortamın gereklilikleri buna göre tespit edilip derecenin buna göre ayarlanması gereklidir. Bilinçsiz bir şekilde yaz aylarında on sekiz dereceye ayarlanan klimalar hem çok fazla enerji harcar hem de gereksiz enerji maliyetlerine sebebiyet verir. Aynı zamanda sizi hasta yapması da olasıdır. 

Sessiz Klima Çeşitleri

Klimaların sessiz çalışması ve ortamdaki konforun sağlanması özellikle çalışma ortamları için olmazsa olmazlar arasında gelmektedir. Bununla beraber ofislerde yoğun iş stresi ve ortamın sıcaklığı insanı rahatsız edeceği gibi klimalar burada büyük bir iş başarırken havanın sıcaklığını dengelemesi yanında sessiz çalışarak dikkat dağıtmaması da önemlim etkenler arasında yer almaktadır. Bu yüzden klimaların üzerinde yer alan dBA değerine dikkat ederek satın almalı ve sessiz ve ferah bir ortamın keyfine varmalısınız. Size tavsiye edebileceğiniz değerler 20 dBA olacaktır. Bu tarz klimalar sessiz kabul edilirken aynı zamanda 40 dBA üstü klimalar ve üstü yüksek sesli olarak kabul edilmektedir. Burada yapacağınız seçim ise 20 ila 30 dBA arasında olmalıdır. Aksi taktirde ortamdaki ses artacak ve üstüne çalıştığınız iş için dikkatiniz dağılacaktır. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.