2019 Yaz Dönemi Klima Kampanyaları

Bulunduğunuz ortamın ısı ve havasını değiştiren iklim düzenleyici teknolojisi olan klimalar, özellikle yaz aylarının vazgeçilmez ihtiyaçlarından birisidir. Evlerde ya da iş yerinizde doğru klimayı seçmek için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. 2019 yaz aylarında kullanmak üzere alacağınız klimalar için birçok site ve online satış marketleri kampanyalar düzenleyerek sizlerin serinlemesine bir miktar da olsa katkı sağlamaktadırlar. Klimaların gücü, kullanılırken tükettiği enerji miktarı ve verimliliği ve çevreye duyarlı olması bu seçenekler arasında gelmektedir. Nerede kullanacağınıza göre değişmekte olan klimaların çeşitliliği günümüzde onlarca sayıya dayanmıştır. Salon tipi klimalar genellikle portatif olup kolay kullanımı yüzünden tercih edilmektedir. Duvar tipi klimalar ise daha çok ofislerde ve yatak odalarında tercih edilip ortamdaki konforun yüksek seviyelere çıkması sağlanmaktadır. Klima alırken dikkat edeceğiniz bir başka nokta da nerede ve ne amaçla kullanacağınızdır. 

Sıcak ve Soğuk Ayara Sahip Klimalar

Split de denilen iki modlu klimalar çok iklimli bölgelerde hem sıcak hem soğuk modları ile tercih edilirken tek düze olan ve sadece sıcak ve nemli bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanmış on-off klimalar da mevcuttur. Geniş bir salona sahipseniz daha iyi soğutma yeteneğine sahip on sekiz bin BTU klimalara yönelebilir ya da ufak bir eviniz var ise güzel ve ufak bir klimayla yetinebilirsiniz. Klimada bulunan BTU değeri içerinin ne kadar iyi soğutulacağını belirleyen faktörlerin başında gelir. Odanız eğer 15 metrekareden büyükse yaklaşık olarak on iki bin BTU değerlerine klimalar işinizi görebilirken 20 metrekareden büyük yerlerde on sekiz bin BTU klimaların seçilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde alacağınız klimalardan yüksek verim alamaz ve boşuna gereksiz enerji tüketimine gitmiş olursunuz. Ayrıca bu değer ev içerisinde kaç kişinin yaşadığına göre de değişmektedir. Örneğin İstanbul’da yaşayan 3 kişilik bir aile ev tipi bir klima seçerken ortalama 12000 BTU değerine sahip olmasına özen göstermelidir. Genellikle ön garanti sunulan bu ürünler gerekli bakımları ve teknik işlemleri yapıldığında kullanım sürelerinin uzadığı gözle görülmüştür. 

Klimaların Bakımı Kimler Tarafından ve Nasıl Yapılmalıdır?

Bozulan ürünler ise genellikle firmaların sağlayacağı teknik servisler ile evlerinizden alınıp tamiratı yapıldıktan sonra yeniden kuruluma gönderilmektedir. Bu tarz bakımlar tamamen teknik bilgiye sahip ve işinin ustası kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde yapılacak hatalar ürünün bozulmasına ve garanti dışı kalmasına sebebiyet verebilir. Klimaları alırken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise klimanın gece kullanılıp kullanılmayacağıdır. Eğer yatak odanızda kullanmak istiyorsanız gece modu içeren bir klima satın almanız yararınıza olacaktır. Düşük desibele sahip bu klimalar siz uyurken olabildiğince sessiz çalışarak uykunuzu bölmeyecektir. Bu sayede hem rahat bir şekilde uyuyabilirken hem de ferah bir gece geçirmenin tadına varacaksınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.