Yaklaşan Sıcak Havalarda Klima Satışları Artıyor

İç Anadolu Bölgesi’nde genellikle yaz aylarında kullanılan klimalar, Ege ve Akdeniz şehirlerinde neredeyse yılın her ayı kullanılıyor. Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde de yaz mevsiminin yüksek sıcaklıklarda yaşanması, klima satışlarının artmasına neden oluyor.

Özellikle sahil kentleri, genellikle kışa aylarında da ideal ısıyı elde etmek için klima kullanıyor. Hemen her ev, işyeri ve tüm alanlarda kullanılan klimalar, son yıllarda geliştirilen klima teknolojileriyle tasarruflu modellerle yenileniyor.

Sıcak Havalarda Klima Kullanımı

Yaz aylarının gelişiyle klima satışlarının artması ve neredeyse tüm yaşam alanlarında klima kullanılması, verimli kullanım formüllerini de artırıyor. Klima seçimi nasıl yapılır ve tasarruflu klima nasıl kullanılır gibi konularda bilgi alarak, ev ve işletmeleriniz için en cazip klimayı satın alabilirsiniz.

BTU yani İngiliz ısı birimi olarak nitelendirilen değer, klima seçimlerinde kullanılan temel formüller arasındadır. Isıtma ve soğutma değerlerine göre klima seçimlerinin yapılması, yeni nesil teknolojilerin kullanılması, yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu gibi özelliklerinin olması, talep gören klima modellerini belirliyor.

En Çok Kullanılan Klima Modelleri

Marmara, Akdeniz, Ege ve diğer bölgelerin tamamında en çok tercih edilen klima modeli, duvar tipi klimalardır. Satışların yüksek oranı, split klimalarla yapılıyor. Turizmin gelişkin olduğu Akdeniz ve Ege kentlerinde, oteller ve pek çok tesiste genellikle dolap tipi klimalar veya tavan tipi klimalar kullanılıyor. Ancak turizm tesislerinin hemen her odasında kullanılan duvar tipi klimalar, Türkiye genelinde en çok satın alınan cihazları belirliyor.

Kullanılacak alan ve ortama göre klima seçiminin yapılması, ideal cihazın belirlenmesi ve tasarruflu şekilde kullanılması, değerlendirmelerin ilk faktörleri arasında yer alıyor.

Klima Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geliştirilmiş sistem özelliklerinin en verimli şekilde çalışması ve enerji sınıflarına göre ürün seçimi yapılması önemlidir. Global markaların tasarımlarıyla imal edilen klima modelleri, kolay kullanılabilirlik ve konfor özelliklerinin yanı sıra fiyat ve niteliklerine göre değerlendiriliyor. Klima satın alınırken;

  • BTU değerleri
  • İnverter teknolojisi
  • Anti bakteriyel özelliklerine
  • Programlama seçenekleri
  • Ayarlama ve çalışma özellikleri
  • Verimlilik ve enerji tasarrufu

Özelliklerine göre ürün seçimi yapabilirsiniz. Klima tipi belirmek ve sonrasında en ideal klimayı belirlemek için keşif servisleriyle hizmet verilmektedir. Ancak yetkili servisler tarafından yapılan klima montajları ve doğru klima seçimleri için firmaların teknik servisleriyle görüşme sağlanabilir.

Aşırı sıcak havalarda klima nasıl kullanılır, tasarruflu klima kullanımı gibi konularda bilgi edinerek, enerji ve sistem verimliliğini üst seviyede elde edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.