Çevre Dostu Klima Markaları

Klimalardaki elektrik tüketimi fazla olabildiği gibi satın alma sırasında çevre duyarlılığı da önemsenmektedir. Bu nedenle yeni bir klima satın almak isteyen kişilerin satın alma aşamasında en çok dikkat ettiği kriterlerden bir tanesi de satın alınacak klimanın çevreci olup olmadığıdır. Bu konuda dünya genelinde lider markaları öğrenerek bu yönde bir seçim yapmak iyi bir yöntem olabilir.

Çevre Dostu Klima Markaları Hangileri?

Türkiye’de çok yoğun olmasa da başta Amerika Birleşik Devletleri olmak Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmında klima evlerdeki olmazsa olmaz ürünler arasında bulunmaktadır. Bu nedenle de özellikle bu tip yerlerdeki seçimlerde çevreci olmayan seçimler yapmak küresel ısınma ve buna bağlı pek çok farklı çevre sorununa da kişilerin katkı sağlamasına neden olur. Klimaların kullanılacağı ortamlara göre en uygun kapasiteye sahip klimanın satın alınması gerekecektir. Bu tip önlemler çevre dostu klima alınması adına önemlidir. Aksi halde marka bu konuda tek başına yeterli olmadığı gibi markalardan alacağınız ürünlerde sizin için uygun olmama ihtimali de her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Zira kapasite olarak mevcut evinizdeki alanı kapsayacak bir klima seçmemeniz, klima markası ne kadar güven verirse versin elde edeceğiniz sonuç verimli olmayacaktır. Çevre dostu klima markalarından yana seçim yapmak isteyen kişiler son araştırmalara göre dünyada ilk 10 markayı değerlendirebilir.

  1. Goodman
  2. Lennox
  3. Carrier
  4. American Standard
  5. Amana
  6. Trane
  7. Daikin
  8. Coleman
  9. Rheem
  10. York

Türkiye’de Öne Çıkan Marka Hangisi?

Mevcut klima markaları arasında Türkiye’de hizmet veren marka sayısı az olsa da özellikle Daikin çevreci olması ile Türkiye’de de yine öncelikli olarak değerlendirilebilecek markalardan birisi olmaktadır. Japon üreticisi olan bu marka dayanıklılık verimlilik güvenilirlik ve maliyet konusunda oldukça ideal durumdadır ve bu avantajları müşterilerine sunmaktadır. Çevreci bir klima isteyen kişilere Türkiye’de bazı öneriler de sunulabilmektedir.

Hem doğa dostu hem de ekonomik klima isteyen kişiler markası ne olursa olsun enerji etiketinde A+++ modellere yönelebilir. Zira Avrupa Birliği standartları doğrultusunda verilen bu etiket sistemlerinde her bir klima için detaylı bir şekilde ölçüm yapılmakta ve bu ölçümlere göre bir etiket değeri belirlenmektedir. Eko inventor gibi farklı teknolojilere sahip olan klimalar ve özellikle yeni nesil klimalarda çevreci bir seçim yapma imkanı çok daha fazladır. Bu bakımdan bu tip alternatifleri değerlendirerek çevreci klima markalarından ve modellerinden sizler de yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.