DC PAM Inverter Teknolojisi Etkileri

DC PAM Inverter Teknolojisi etkilerini açıklamadan önce DC PAM kelimelerinin nereden ve ne anlama geldiğini açıklamakta fayda vardır. DC Doğru akım anlamındadır.  PAM ise Pulse Amplitute, Modilation- Darbeli Genlik, Modülasyon anlamındadır. PAM Modülü çalışmaya başlayan klimanın kompresörünü en yüksek güçte çalıştırarak, ortamın ihtiyaç duyduğu ısıyı kısa zamanda ayarlar. DC PAM teknolojisinde, frekanslar sabit olup, voltaj yükselerek, kompresörün çıkış basıncı da hızlıca artmaktadır.  DC PAM İnverter teknolojisi maksimum yük koşullarını tanımlamaktadır. Buda kompresörün yüksek güç üretmesini, sağlayıp, klima ilk çalıştığı andan itibaren ortama ihtiyacı olan ısıyı verir. 

Çevreye Duyarlı DC PAM İnverter Teknolojisi

DC PAM inverter teknolojisiyle çalışan bir klima sistemi sabit hızla çalışan sisteme nazaran daha çok verim verir. Mesela; bu siteme sahip bir klima çalışmaya başlar başlamaz   değişken çıkış güçlere sahip olan kompresörler sayesinde hızlı bir şekilde sıcaklık ya da soğukluk verir ya da ısıyı hızlı bir şekilde istenilen derece ayarlar. Ayrıca DC PAM İnverter teknolojisine sahip bir klima ortamın ihtiyacı olan sıcaklığı sağladıktan hemen sonra enerjiden tasarruf yapmak amacı DC donanımlı yüksek performansa sahip olan kompresör hızını yavaşlatır. 

DC PAM İnverter Teknolojisinin Amacı Nedir?

Bu teknolojiye sahip klimaların amaçları enerji tasarrufunu sağlamaktır. Düşük enerji ile maksimum ısıya kavuşmak ve konforu garantilemek için iki farklı yenilikçi sistemin birleşmesi ile oluşmuştur. Bu sistem geleneksel klima sistemleri ile kıyaslandığında bunlara nazaran enerji tüketimini neredeyse %50 yarıya indirmektedir. 

PAM İnverter’in Verimlilik Eğrisini Geliştirip İyileştiriyor

Farklı tasarım ve profesyonel mühendislik çalışmaları ile tasarlanmış olan DC PAM İnverter teknoloji sistemli klimalar enerji verimliliği çevrenin ve doğanın korunması amacı ile önemli gelişmelerden geçirilerek üretilmiştir. 

DC PAM İnverter Klimaların Özelikleri  

DC PAM İnverter klimaları en büyük özelliği %60 enerji verimliliği sağlamakla birlikte yıllık çalışma giderini %30 ‘u kadarında bir tasarruf sağlama imkânı vardır.  Özellikle kış mevsiminde üst düzey performans ve yüksek verim sağlar. Güçlü çalışma sistemine sahip olup, oda sıcaklığında sıcaklı dalgalanması gibi sorunlar çıkarmaz.  Bu klimaların kontörlü de çok hassastır. Doğaya ve çevreye duyarlı olduğundan dolayı daha az enerji tüketip gaz emisyonunu da daha az seviye de tutmaktadır. Ayrı daha az enerji harcadıklarından dolayı bu sistemli klimalar, ülkemizin diğer ülkelere karşı enerji bağımlığının en aza indirerek ülke ekonomisine de büyük kakı sağlamaktadır.  

   

 

  

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.