Demirdöküm Klima Önerileri

Klima yaz aylarında en çok kullandığımız ve ihtiyaç duyduğunu yaşam alanlarımızı iklimlendirmeyi sağlayan cihazlardır. Bunaltıcı yaz havasında soğutan ferahlatan yaşam kalitemizi yükselten bir araçtır. Klima zamanlayıcı özelliği sayesinde seyahate çıktığımızda dönüş tarihinize göre ayarladığınızda kaldığı yerden çalışmaya devam eder. Çalışırken ses kapasiteleri yüksek olan klimalar bazen kulağı rahatsız edebilir. Demirdöküm klimalar diğer klimalardan farklı olarak belirli bir ses seviyesinde çalışır. Düşük ses seviyesi sayesinde konforunuzu ikiye katlar. Klima tercihinde elektrik tüketimini belirleyen enerji seviyesi en önemli kriterdir. Klima tasarruflu şekilde çalışırsa daha ekonomik olur. Klima alırken bunlara dikkat etmeniz şarttır. Demirdöküm split klimalar düşük enerji tüketimi sağlar.

En Uygun Klima Kapasitesi Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Öncelikle klima seçerken birçok kriter göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Sizin istek ve arzularınızı karşılaması gerekmektedir. Klima iklimlendirmesi için yaşam alanlarınızın yalıtımı, ara kat ya da çatı katı olması pencerelerin adet ve büyüklüğü hangi cephede olduğu kuzey mi ya da güney mi olduğu önemlidir. Hacimsel olarak büyüklüğü ve dış ortam sıcaklığı klima  kapasitesi tercihinde rol oynar. Seçeceğiniz klimanızı alanında uzman olan kişilere sorularak yapılması daha sağlıklı olur. Ancak eviniz hakkında bilgi vererek yardım almanız klima seçiminde size yol gösterecektir. Klima ve ev birbirinden ayrılmayacak şekilde bağlantılıdır. Bu sebepten dolayı bunları göz ardı etmeyiniz.

Klima Nasıl Çalışır?

Klima cihaz bünyesindeki soğutucu akışının hal değişimine uğraması ile ortamdan ısı çekmesi ya da ısı vermesi yöntemine göre çalışıyor. Soğutma modunda klima soğutucu akışkanının iç ünitede buharlaşması neticesinde ortamdan ısı emer ve dış ünitede emmiş olduğu ısıyı dış ortama atar. Isıtma modunda ise soğutucu akıcı ortama ısı vermeye başlar. Soğutucu akışkanın iç ve dış üniteler arası hava akışı kompresör yardımı ile yapılırken iç ortama verilen ve alınan ısı iç ünite fanıyla gerçekleştirilir. Demirdöküm klimalar yaşam alanlarınızı kaliteli iklimlendirme hizmeti ile daha konforlu hale getirir. Yüksek nem alma kapasitesi ve farklı işlevlere sahip filtreleri ile siz değerli müşterilerine sağlıklı bir ortam havası sağlar.

Klimanın İnsan Sağlığına Zararı Var Mıdır?

Kapasitesi doğru tercih edilmiş, doğru bir alana montajı yapılmış ve bakımları düzenli olarak ihmal edilmeden yapılan klimalar insan sağlığına zarar vermez. Ancak ihmal edilirse aynı şey söz konusu değildir. Sağlığınız için yaşam alanlarınızı oluşturan sağlığınızı etkileyecek türde cihazların bakımını yaptırmanız zorunludur. Bunu hafife almayın ve göz ardı etmeyin. En uygun hava şartlarında iç hava sıcaklığının 22-27 °C ve %40 nem özelliğine sahip olması gerekiyor.

Klima Montajı Ücretsiz Midir?

Demirdöküm klimalar uzman kadrosu ve geniş servis hizmeti sayesinde salon tipi ya da duvar tipi klimada ücretsiz montaj hizmeti veriyor. Bu sayede aldığınız klima cihazınızın montajı profesyonel kişiler tarafından yapılmış oluyor. Ancak klimanız için yaşam alanınızda uygun bir seçim yaparak nereye montaj işleminin yapılacağına dikkat etmeniz gerekir. Evinizde klima için en uygun alan neresi ise oraya kurulumunun gerçekleştirilmesi gerekir. Tercih edeceğiniz odanın özelliklerine göre seçim yapmanız sizin için daha uygun olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.