En İyi Klima Markaları 2020

Klima insanların bulundukları yaşam alanlarında havayı soğutan ya da ısıtan cihazlardır. İşyerlerinde kullanılmaya başlayan klimalar artık tüm konutlarda yaygınlık göstermeye başlamıştır. Ve artık lüks sınıfından çıkıp bir ihtiyaç duyulan cihaz haline gelmiştir. Klimalar ile çok daha az enerji sarf edilmesi ile verim alınır. Klimalarla aynı zamanda hem ısıtma hem soğutma açılarında ortamdaki kötü kokuyu ve mikroplardan arındırma özelliğine sahiptir.

Klima Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir klima alınırken fiyat, alınan mevsim, klimanın tüketeceği enerji önemli detaylardır. Klimalarda ısıtma ve soğutma özellikleri açısından uygun olanlar vardır. Bir klimanın montajı yanlış yapılmışsa düzgün performans alınması mümkün değildir.

Bir klimaya ihtiyaç duyulduğunda öncelikli olarak mekânın ihtiyacı olan klimayı seçmek gelmelidir. Hangi amaçla kullanılacağı, ısıtma ya da soğutma özelliklerinin çok iyi bilinmesi gerekir. Klima satın alınırken A sınıfı kalitede performanslı alınması ileri süreçler için avantaj sağlayıcıdır. Her sektörde olduğu gibi klima sektöründe de uluslararası alanda tanınan markalar vardır. Bu markalara güven tam olduğu gibi alınan performans da yüksek düzeydedir.

  • Mitsubishi

Mitsubishi klima dünyasında 30 yıla yakın geçmişi olan bir markadır. En önemli özelliği ortamın sıcaklığına göre kendini yükseltip alçaltır. Tasarruflu ve dayanıklıdır. Ve geniş bir servis ağına sahiptir.

  • Midea Blanc Msmabu İnverter

Hem ısıtma hem soğutma da garantisi olan bir markadır. Enerji verimliliğine sahiptir.

  • Arçelik İnverter Klima

Arçelik ekolojik anlamda ve enerji verimliliğinde üst sıralardadır. Isıtma ve soğutmada yüksek performansı ile bilinen klimalardır.

  • Airfel Ltxn Klima

Kullanışlı ve kaliteli klima modelidir. Gerek fiyat avantajı gerekse kullananların olumlu yorumları ile en iyi klima markası listesindedir.

  • Baymak Elegant Plus Klima

Kullanandan kesinlikle olumsuz bir geri dönüş olmayan klima modelidir. En iyi klimalar listesinde zirvededir. En iyi klima markası satın alınarak yıllarca kullanıma sahip olmak hemen herkesin tercihidir. Uluslararası anlamda tanınan markalar öncü olarak klima satın alınması çok daha geri dönüşümü katkı sağlayacaktır. Bir klima satın alındıktan sonra satış sonrası hizmetleri de son derece öneme taşır. Arıza ya da bakım gibi durumlarda sorun yaşamamak için en iyi klima markaları ile irtibatta olmak her zaman için en doğru karardır.

 

 

Klimayı Klima Yapan Soğutma Özelliğidir

Klimayı klima yapanın soğutma özelliği olduğu unutulmamalıdır. Bir klima almanın en uygun mevsimi kış mevsimidir. Soğutma kapasitesi yüksek olan klimalar ki bu BTU terimi ile değerlendirilir. BTU değeri artan bir klimanın maliyeti de yüksektir. Minumum alınabilecek klima 12000 BTU değerinde olmalıdır. Bu değer oda büyükse yetersiz olacak 18000 BTU değerinde olması gerekliliği var olacaktır.

Klima satın alırken özellikleri açısından sessiz olması çok önemli bir kıstastır. Her klimanın da kendine özgü bir teknolojik yapısı olduğundan bazıları oldukça sesli çalışır. Özellikle yatak odası kullanımlarında bu özellik artı önem taşır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.