Gece Koruması Özellikleri

Klimalar yaz mevsiminde ortamları serinletme özelliği ile tercih edilir. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar birçok ortamda yoğun sıcaklık artışına neden olur. Ortamdaki havayı kısa sürede soğutan klimalar rahatsız etmeden serinletici özelliğe sahip olmaları nedeni ile tercih edilir. 

Yeni piyasaya çıkan klimalarda bulunan ekstra özellikler sayesinde enerji yönetmeliği kuralları uygulanarak elektrikten tasarruf etmek mümkün olur.  Bu mevzuatta yer alan özellik gereği yeniden düzenlenen klimalarda ortamdaki ısı dengesi değişimine göre klima da çalışma şeklini belirler ve ortam normal dengesinde iken enerji tasarrufu sağlanır. 

 

Gece Performansı İle Rahat Uyku Düzeni 

Gece performansı özelliği klimalarda yeni bir özellik olup, rahat bir uyku isteyenler için tasarlanmıştır. Yatmadan önce planlanan ortam sıcaklık değeri sayesinde uyku modunda çalışmaya devam eden klima, ayarlanan dereceye kadar çalışır ve maksimum dengeye ulaştığında otomatik olarak bekleme moduna geçer. Oldukça sessiz bir şekilde çalışan motor rahatsızlık vermemesi nedeni ile popülerdir. Ortam dengesini sürekli kontrolde tutan klimalarda sıcaklık değerinin değişmesi ile birlikte klima tekrar otomatik olarak çalışır vaziyete geçer ve ortam ısısını sabit tutar. Zaman ayarı ile çalışan gece koruması özellikli klimalar, kumandadan ayarlanan süre boyunca aktif olarak çalışır. Sabah klimayı normal moda getirerek gece kodundan çıkmak mümkündür.

Gece koruması özelliği,  sağlık açısından güvenli şekilde üretilir. Sürekli açık kalan klimaların sağlığı tehdit ettiği göz önüne alındığında gece korumalı klimalar bu konuda herhangi bir tehdit unsuru oluşturmaz. Çalışma seviyesini kendi belirleyen klima, çalışma hızına da kendisi karar vererek düşük devirde yüksek performans gösterir. 

 

Gece Koruması Özelliği İle Yüksek Elektrik Tasarrufu 

Gece Koruması özellikli klimalarda bulunan özel kompresör sistemi ile klima çalışır çalışmaz hızlı devir çalışarak ortamı kısa sürede soğutur. Ortamı yeterli düzeye ulaştırdıktan sonra uygun devre düşerek enerjiden ciddi anlamda tasarruf sağlar.  Düzenli olarak düşük devirde çalışması sayesinde hem ortam ısısını dengede tutarken hem de yüksek enerji tasarrufu yapmayı mümkün hale getirir. Enerji düzeyleri arasında geçiş yapılırken güç tasarrufu planında bir değişiklik olmaz ve geçiş planı herhangi bir şekilde rahatsızlık vermez. Oldukça sessiz olarak gerçekleşen devir işlemi hiç fark edilmeden gerçekleşir.  Hava akışı performansı ile kusursuz bir performansa imza atan klimalar daima ortamdaki havayı temiz tutar ve kirli havayı ortamdan absorbe eder. Sahip olduğu hava filtresi ile kirli hava ve nemi emen klimalar, daimi olarak ortama yemiz hava enjeksiyonu sağlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.