İnverter Klima Fiyatları

inverter klimalar, inverter klima fiyatları ile ilgili bilgileri sitemizden yer vererek kullanıcıları bilgilendirmek istiyoruz.
ilk bilgi olarak, Araçlarda Benzinli ve Dizel yakıt seçenekleri olarak düşünebilirsiniz İnverter olayını.

İnverter Klimalar diğer klimalara göre % 40 daha az elektrik harcarlar.

Bir inverter klima çalıştırıldığında tam güç yerine rölanti diyebileceğimiz bir hızda çalışır. Tam güç çalışıncaya kadar yavaş yavaş hızlanır. Böylelikle hem elektrik tüketimini düşürülmüş hemde parçaların zorlanmasından kaynaklanabilecek problemler önlenmiş olur. Normal bir klima, ortam istenilen ısıya ulaştığında durur. Ortam ısısı değiştiğinde tekrar çalışır. İnverter klima ise ortam ısısı istenilen seviyeye geldiğinde ısıtma-soğutmayı durdurur fakat motoru durdurmaz, çok düşük seviyede çalışır halde tutar. Ortam ısısı değiştiğinde tekrar devreye girerek ortam ısısını dengelemeye çalışır. Daha önce verdiğimiz otomobil örneği üzerinden benzetme yapmak gerekirse normal klimada ki dur-kalklar hem elektrik tüketimini artırmakta hemde parçaların aşınmasına veya zorlanmasına sebep olmaktadır.

Her marka ve modelde değişmekle birlikte inverter klimalar için kabaca yüzde 30′luk bir tasarruftan söz edebiliriz ve özetle şu beş avantajı sayabiliriz.

  • İlk çalışma esnasında gerçekleşen yüksek güç tüketiminin düşürülmesi
  • Daha dengeli ortam ısısı
  • Daha üstün güvenlik özellikleri
  • Yüksek düzeyde enerji tasarrufu
  • Düşük sıcaklıklarda dahi çalışabilme ve ısıtabilme özelliği
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.