Klima Bakımı Önemlidir!

Sıcak yaz aylarında serinlemek, kış mevsiminde de ısınmak için kullanılan klima her evin en sık kullanılan cihazları arasında yer alır. Gün boyunca kullanılan bu ürünler doğru tercih edildiğinde oldukça verimli bir ısınma ve serinleme yöntemi olabiliyor. Ancak bakımlarının ihmal edilmesi tehlikelere de davetiye çıkarıyor. Çünkü her cihaz bakımı yapılmadığında ortama bakteri yayabiliyor.

klima5 Klima Bakımı Önemlidir!

Bakım Profesyonel Şekilde Yapılmalı

Markası ya da modeli ne olursa olsun tüm klimaların belirli periyotlar ile bakımdan geçirilmesi gereklidir. Özellikle filtre bölümlerinin bu bakım esnasında temizlenmesi sağlığınız açısından önemlidir. Çünkü klima filtre bölümleri aracılığı ile ortamdaki tüm toz ve partikülleri toplar. Sürekli bir hava sirkülasyonu olduğu için filtreler zamanla tıkanır ve cihaz da görevini tam performans ile yerine getirememeye başlar.

Hem cihazınız daha fazla enerji harcayarak ortamı daha geç istenen sıcaklık düzeyine getirir, hem de sağlığınız bu durumdan son derece olumsuz etkilenir. Bazı klimalarda filtre bölümü kullanıcılar tarafından temizlenebiliyor. İç aksamda bulunmayan filtrelerin temizlenmesi kullanıcılar tarafından belirli periyotlar ile yapılıyor. Ancak yine de cihazın aç aksamının da temizlenmesi gerekiyor.

Yani filtrelerin kullanıcılar tarafından temizlenebildiği cihazların da servis tarafından özel solüsyonlar ile temizlenmesi gereklidir. Zira klima servisleri tarafından kullanılan bu solüsyonlar cihaz içerisinde birikmiş olan bakteri ve mikropların da yok olmasını sağlıyor. Böylece bakımdan geçen klima ortama bakteri yaymıyor ve sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor.

Bu arada klimaların bakımı ihmal edildiğinde arızalanmaları da an meselesi olacaktır. Cihaz bakıma gereksinim duyduğunu geç çalışarak, sesler çıkararak veya ortama kötü bir koku yayarak belli eder. Bu sinyallerin önemsenmemesi kısa bir süre sonra cihazın bozulmasını beraberinde getirecektir. Bu nedenle bakım işlemleri asla ihmal edilmemelidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.