Klima Uyku Modu Özellikleri

Klima kullanımına konfor katan özelliklerden biri olan uyku modu, kişisel kullanım tercihlerine göre ayarlama avantajı sağlar. İdeal hava ısısının sağlanması ve konfor koşullarının elde edilmesi için kullanılan bir moddur.

Otomatik olarak kullanılan uyku modu, uzun süreli kullanımlarda ve özellikle yatak odaları kullanımlarında konfor sağlar. Kişilerin rahatsız olmaması, hastalıkların önlenmesi, verim ve ideal çalışmanın elde edilmesi için önemli bir özelliktir.

Klima Uyku Modu Nedir?

İdeal ortam ısısının, uyku esnasına göre ayarlanmasını sağlayan klima özelliğine, uyku modu denir. İnsanların vücut ısılarının uyku esnasında 1-2 derece düşmesi, ortam ısısının uykuya göre düzenlenmesini gerektirir. Daha rahat uyunması ve kaliteli uyku süreci elde edilmesi için geliştirilen uyku modu özelliği, cihazların ayarlarına ve tercihlere göre klima çalışma opsiyonunu birkaç derece artırır.

Uyku modunda çalışan bir klima ilk 30 dakikada 1 derece yükselir ve ilk 1 saatte 2 derece yükselerek, uyku kalitesinin bozulmamasına katkı sağlar. Vücut ısısının değişmesi durumunda dahi konforlu sıcaklık sağlanabilir.

İstenilen ayarda doğrudan veya aşamalı olarak oda sıcaklığının ayarlanmasını, ısıtma veya soğutma maksadıyla kullanılmasını sağlar. İdeal ısıyı elde ettiğinizde, önceden programlamanızla uykunuzun bölünmesini önler.

Klima Uyku Modu Ne İşe Yarar?

Belirli aralıklarla, vücut sıcaklığının değişmesi baz alınarak klima ısısını artırmaya yarayan uyku modu, ortalama 6 saat sonra otomatik olarak kapanır. Kişisel ayarlamaya göre uyku esnasında istenilen sürede çalışma sağlar ve ayarlanan zaman diliminde kapatılarak, rahat ve kaliteli uyku süreci elde edilmesini sağlar.

Enerji tüketiminin en ideal şekilde yapılması, verim elde edilmesi ve klima kaynaklı rahatsızlıkların önlenmesinde oldukça etkilidir. Sessiz ve konforlu çalışma sistemiyle, uyku sırasında rahatlık elde edilmesini sağlar.

Klimada Uyku Modu Nasıl Çalıştırılır?

Genellikle tüm klimalarda bulunan uyku modu, Sleep tuşu ile ayarlanır. Uyku moduna alınması için bu tuşa basmak yeterlidir. Yine uyku modundan çıkarmak için Sleep butonuna basılması yeterlidir.

Cihazların ilk kullanımlarında fabrika ayarlarına göre çalışma sunan uyku modu tuşu, isteğe göre programlanabilir. Ortam ısısının kademeli olarak azaltılma veya artırılmasını sağlayan, isteğe göre uyku esnasında ideal sıcaklığın akışını sağlayan uyku modları, hava sirkülasyon hızının ve yönünün ayarlanmasına olanak sağlar.

Üstelik uyku modunda çalışan klimalar, daha sessiz çalışarak ortamda konfor sağlar. Hem kompresörün sessiz modda çalışmasını hem de iç aksamdaki fazların hız ve dağılım yönlerinin daha sessiz çalıştırdığı için daima konforlu kullanım oalnakları sağlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.