Merkezi Sistem Klima

Merkezi Sistem Klima

Genel olarak büyük fabrikalar ve AVM gibi mekânlar merkezi sistem klima kullanılıyor. Bu klimaların tercih edilmesinin temel birkaç sebebi bulunmaktadır. İlk olarak her klima için ayrı bir sistem yapıldığı düşünülürse bu kurulacak sistem sonucunda farklı dış donanım gereksinimini açığa çıkacaktır. Bu ise tüm bir binanın klima dış ekipmanları ile donatılması anlamına gelebilir. Merkezi klima sistemleri ile bu sorun ortadan kalkıyor. Tek bir soğutma kanalına bağlı olan tüm klimalar ayrı kumandalar ile ayarlanabiliyor. Bu ise fonksiyonelliği artıran bir özellik olmaktadır.

Büyük Alanların Havalandırma İşlemleri Kolaylaşıyor

Özellikle büyük firmalarda merkezi sistem klima sıklıkla başvurulan ürünler arasında yer alıyor. Klimanın tek bir soğutma kanalı ile görevini yapıyor olması her klima için ayrı bir sistem kurulmasını engellemektedir. Bu sayede klima hem görevini daha iyi gerçekleştiriyor hem de binanın dış görünümüne zarar vermiyor.

Merkezi Sistem Sayesinde Klima Anlayışı Değişiyor

Her klima için ayrı bir dış donanım ürünü alınması ile masraf oluşması muhtemeldir. Ayrıca çok güçlü klimalarda dış ekipmanın daha büyük olduğu da söylenebilir. Bunu aşmak için merkezi sistem klima tercihi yapılabilir. Tek bir hat ile soğutma yükünü dışarı atan bu klimalar işletmelere avantaj sağlayacaktır.

 

Önceki İçerikLG Klima
Sonraki İçerikMidea Klima
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.