Mitsubishi Klima Modelleri Nelerdir?

Bulunduğumuz her ortamda büyük konfor sağlayan klimanın yaşam standartlarımız için yeri oldukça büyüktür. Özellikle soğuk kış aylarında ve sıcak yaz aylarında klimanın önemi daha da çok artmaktadır. Klimalar bulunduğumuz ortama göre modelleri değişmektedir. Kullanılan klimanın daha verimli olması için bulunduğu ortama göre değişkenlik göstermektedir.

Klima alınmadan önce bulunduğu ortama en uygun olan modeli tespit edilmelidir. Bu şeklide bulunduğu ortamı daha fazla ısıtma soğutma işlemi yapmasının yanı sıra enerji olarak da tasarruf sağlanmış olacaktır. Klima Modelleri bulunduğu ortama göre değişkenlik göstermektedir.

Mitsubishi Duvar Tipi Klima

Klima modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biride Duvar Tipi klimadır. İç ve dış olmak üzere iki ünitesi olan klima duvara asılı kullanıldığı için duvar tipi klima adını almıştır. Duvar tipi klima modelleri de kendi içerisinde çeşitliliğe ayrılmaktadır. A sınıf özelliğine sahil olan duvar tipi klimalar diğer Klima modellerine oranda daha fazla tasarruf sağlamaktadır.

Duvar tipi klima modeli otel, ev, konut, iş yeri yani kısaca bütün kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Klimanın en büyük özelliği ise sessiz olmasıdır. Bunun yanı sıra duvar tipi klimanın 24 saat iyon özelliği ile temiz hava sağlamakta ve alerjen filtresi ile temiz havayı her zaman korumaktadır.

Mitsubishi Salon Tipi Klima

Mitsubishi salon tipi klimalar duvar tipi klimalara oranla daha geniş ve büyük alanlara hitap etmektedir. Toplantı salonu, hastaneler, konferans salonları klimanın en çok tercih edildiği alanlardır. Zaman ayarlaması ile berber istenilen saatte açılıp kapanmaktadır. Klimanın avantajları içerisinde kurulup ve monte işinin çok kolay bir şekilde yapılmasıdır.

Salon tipi klima minimum enerji harcayarak maksimum verin sunduğu için Mitsubishi’nin en çok tercih edilen Klima modellerindendir. Mitsubishi salon tipi klima iyon teknolojisiyle temiz havayı sabit tutmaktadır. Özellikle toplantı salonları, konferans salonları gibi toplu ortamlarda bu klima oldukça ön plana çıkmaktadır. Ortamın havasını değiştirerek toplu alanları daha yaşanabilir kılmaktadır.

Mitsubishi İnverter Klima

İnverter klima diğer klima modellerine göre daha yüksek fiyatlara satışı yapılmaktadır. Klimanın diğer klimalara oranla daha fazla özelliğe sebep olması klimanın fiyatını arttırmaktadır. İnverter klima diğer klima modelleri arasında en fazla enerji tasarrufu yapan klima çeşididir özellikle ısıtma ve soğutma gücü diğer modellerden kat ve kat daha fazladır ama kullandığı elektrik enerjisi diğer klimalara oranla daha azdır. Bu yüzden klimanın tasarruflu ve ekonomik olması uzun vadede kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır, bu klima çeşidi her türlü ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir gerek ev olsun gerek işyeri olsun gerek oteller olsun bütün kapalı alanlarda rahatlıkla İnverter klima modeli kullanılabilmektedir.

Mitsubishi Mobil Tipi Klima

Mobil klima adından da anlaşılacağı üzerine sabit olmayan klimadır. Mobil klima sağlandığı en büyük avantajı taşınabilir olması istenilen ortama kolaylıkla götüre bilinmektedir. Klima diğer klimalara oranla daha az ısıtma ve soğutma işlemi yaptığı için büyük alanlarda kullanılması tavsiye edilmemektedir. Mobil klima 9000 ve 12000 UBT aralığında kapasiteye sahip olduğu için daha küçük kapalı ortamlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Model istenilen alana taşınarak su boşaltma aparatı pencereden dışarıya sarkıtılarak kullanılmaktadır. Mobil klimanın dış ünitesi bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı montaj ve kurulum sorunuyla karşı karşıya kaşıya kalınmamaktadır. Mobil klimalar ayrıca kullanıcılara fiyat olarak da avantajlar sunmaktadır. Diğer Mitsubishi Klima modellerine oranla fiyatı oldukça düşüktür. Ekonomik klimalar arasında yer almaktadır.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klima tercih etmeden önce dikkat edilmesi gereken ilk husus size en uygun klimanın hangisi olduğunu tercih etmenizdir. Klima modelleri seçerken hangi ortama alacağınız oldukça önem kazanmaktadır. Ayrıca bulunduğunuz ortamın büyüklüğü ve küçüklüğü de klima almanız için gerekli hususlardan biridir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir detay ise klimanın özellikleridir. Bazı klima modelleri çok enerji ile az verim gösterirken bazı klimalar az enerji ile çok verim göstermektedir.

Mitsubishi klima bu alanda bütün klima modellerinde esas aldığı ilk konu az enerji ile çok verimliliktir. Klimalar yapım aşamasındayken bu kural altında hazırlanmaktadır. Klima tercihlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ise klimanın ek özellikleridir. Klima içerisinde iyon özelliği ve temiz hava yaratma özelliği var mı? Bunlar dikkate alınarak tercihler yapılmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.