MOBİL KLİMA NEDİR?

Klima, özellikle yaz aylarında ortamı serinletmek, havayı temizlemek amacı ile kullanılan iklimleme cihazıdır. Ortam havasını temizleyen, istenen sıcaklığa getiren klimanın duvar tipi, mobil, solon tipi, tavan tipi vb. gibi çeşitleri mevcut. Duvar tipi klimalar en çok tercih edilen klima modelleri olsa da son yıllarda mobil klimalarda yaygın şekilde kullanılmaya başlandı.

Mobil Klimanın Avantajları

Mobil klima bir yerden başka yere taşınabilen klimalardır. Portatif klima olarak da bilinir. Mobil klimanın en önemli özelliği duvar tipi klimalarda olduğu gibi dış mekan sisteminin bulunmamasıdır. Taşınabilir olması ve montaj gerektirmemesi mobil klimanın tercih edilmesinde en önemli etkendir.

Dış mekan ünitesi bulunmaması da bu cihazları tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Yüksek verimle çalışması, ısıtma ve soğutma kapasitenin yüksek olması portatif klimaların kullanılmasını yaygınlaştırmıştır. Cihazın kullanımı da son derece kolaydır. Baca deliği bulunan her yere kolayca uyum sağlar.

Bacalı, split, monoblok bacalı türleri olan taşınabilir klimalar az ses yaptığı için günlük hayatı olumsuz etkilemez. Bakımı da kolaydır. Filtresi temizlendiği müddetçe cihaz uzun yıllar kullanılabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.