Portatif Klima Nedir?

Klimalarda standart olarak dış ünite ve iç ünitenin sabitlenmesi ile bir kullanım söz konusu olsa da her zaman için bu geçerli değildir. Kullanım alanlarına bağlı olarak farklı klima türlerinden kullanılması gerekebilmektedir.

Portatif Klima Nedir?

Mobil ya da bir diğer adıyla portatif klima ise bu kullanıma birer örnek olmaktadır. Özellikle ismini ilk defa duyan kişiler için portatif klima nedir, nasıl kullanılır gibi çok farklı soru işareti olsa da portatif klima genel olarak taşınabilen ve farklı yerlere götürülerek kullanılabilen klimaları ifade. Bu nedenle satın aldığı klimanın tek bir yere sabit kalmasını istemeyen kişiler, portatif klimalardan yana tercih yaparak ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu açıdan klima satın alırken mevcut ihtiyaçlara göre seçim yapılması çok daha iyi olacaktır.

Portatif Klima Nedir, Nasıl Çalışır?

Portatif klimalarda, mevcut klimalarda bulunan dış ünite kısmı yoktur. Bu nedenle de sadece kendi başına çalışan klimaların kolay bir şekilde taşınabilmesi ve başka yere götürülebilmesi de mümkün olmaktadır.

Portatif Klima Avantajları nelerdir?

Taşınabilir yapıda olmasının en önemli avantajı kişilerin ihtiyaç duyduğu anda istediği ortamı iklimlendirmesini sağlamasıdır. İş, ofis ya da farklı evlerde yapılacak ısıtma ve soğutma işlemlerinde bu portatif klimalar ideal seçenek olarak işlev görmektedir. Özellikle ekonomik bir çözüm bulmak isteyen kişiler birden fazla klima almak yerine portatif klima satın alarak ihtiyaçlarını karşılama şansına sahip olmaktadır.

Portatif Klima Alırken

Bir ev içerisinde dahi portatif klimanın avantajları çok daha fazladır. Zira normal klimalar duvara sabitlenerek monte edildiğinden dolayı taşınamaz durumdadır. Taşınmak istenmesi halinde ek bir maliyet getirmesi de yine normal klima modellerinin getirdiği dezavantajdır. Buna rağmen mobil klimaların taşınabilir yapıda olması sayesinde ev içerisinde odalar arasında dahi taşınabilir. Bu bakımdan gece yatak odasında yatarken kullanılabilen, gündüz odada tercih edilebilecek bir klima kuşkusuz kişilerin ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayacaktır. Üstelik ısıtma ve soğutma gibi farklı işlevler, bulunan bu klimalarının kullanımı, normal klimalara göre farksızdır. Böylece kişiler kolay bir şekilde kullanıma sahip olan bu klimalar ile ihtiyaçlarını karşıladığı gibi avantaj elde edebilir.

Üstelik tasarım açısından da son derece zarif ve beğeni toplayan bir yapıya sahip olan bu klimalarda ev içerisindeki ortamların bölünmesi ya da çok geniş bir yer kaplaması gibi handikaplar bulunmaz. Böylece kişiler istedikleri yere koyarak kullanabileceği bu klimalarla, portatif bir çözüm bularak yaz ve kış olmak adına kolaylık yaşayabilmektedir.

Türkiye’de satışta olan portatif klima markalarının hemen hemen hepsinde uygun bir portatif model bulmak mümkündür. Bu açıdan araştırmalarda zorlanmadan yeni modelleri elde etmek ve bu doğrultuda mevcut alternatifler arasından uygun olanı satın almak söz konusudur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.