Salon Tipi Klima Çeşitleri

Bu tarz klimalar genellikle kafeler, restoranlar, camiiler ve iş yeri gibi toplu olarak durulan alanların havasını yenileyip soğutması ile çalışıyor. Konumlandırma işleminin kolay olmasıyla bilinen bu klimalar genellikle dik şekilde üretilip bir buzdolabı gibi portatif olarak taşınabilir özelliktedir. Tasarlanan bu modeller genellikle geniş ve fazla hava almayan alanların soğutulması ve havalandırılması amacıyla sıklıkla kullanılır. Bu tarz işlemlerde portatifliği sayesinde kullanılabilen salon tipi klimalar sahip oldukları yüksek BTU gücü sayesinde aradığınız konforu ve ferahlığı sağlamakta büyük iş başarmaktadırlar. Ayrıca farklı renk seçenekleri ile de bulunduğunuz ortamın dizaynını bozmadan şıklığına şıklık da katmak mümkün olmaktadır. 

Salon Tipi Klimalar

Kullanım alanlarına göre yirmi dört bin BTU değeri ila elli bin BTU değeri arasında güç değerleri bulunan salon tipi klimalar son zamanlarda şıklık katması açısından oval ve yuvarlak desenleri ile insanların karşısına çıkmakta olan ferahlatıcı aygıtlar. Konumlandırma işleminin oldukça kolay ve portatif olması amaçlanan bu klimalar genellikle dik üretilerek konfor ve ferahlık sağlanır. Gidilen yerde insanlara taze ve nefis havayı sunmasıyla bilinen salon tipi klimalar tek noktalı ya da çift noktalı hava çıkışı modelleri ile mevcuttur. Genellikle ortalama bir restoran için otuz bin BTU yeterli olurken, içerisi sıkışık ve hava almayan mekanlardan birisi olan bankalarda genellikle kırk bin ila elli bin BTU gücünde salon tipi klimalar kullanılmaktadır. Salon tipi klimalar inverter özelliği bulunan ve inverter özelliği bulunmayan klimalar olarak ikiye ayrılır. İnverter özellikli modeller alan içerisinde ısıtma ya da soğutma işlemini az enerji kullanarak yakıttan yani elektrikten tasarruf etmenizi sağlayan modellerdir. Günümüzde teknolojinin hızlı gelişmesi ile geliştirilen inverter özelliği klimalar diğer olmayanlara göre farklılık gösterirken fiyatları biraz daha pahalıdır. Lakin pahalı olmasının yanında yapmış olduğu elektrik tasarrufu sayesinde parasını aylar içerisinde çıkarmaktadır. Günümüzde küresel ısınmanın konumuz olduğunu söylersek eğer elektrikten tasarruf etmek küresel ısınmanın durdurulmasına katkı sağlayacaktır.

Salon Tipi Klima Özellikleri

Yeni nesil teknolojiler ile donatılan salon tipi klimalar içerisinde bulunan çipler ve bilgisayarları sayesinde dijital kontrol sistemine sahiptirler. Bu sistem içerisinden hava akışının ne kadar güçlü olup olmayacağı ya da yattığınız zaman durması için zamanlama ayarları gibi güzel seçenekler mevcuttur. Kullanıcıların faaliyetlerine oldukça büyük yarar ve fayda sağlayan bu klimalar tasarımları gereği ortamdaki havanın sıcaklık değerini enerji tasarrufu yaparak dengelemeye yardımcı olur. Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan bu klimalar içerisinde bulunan yaratıcı hava kanalları sayesinde soğuk ya da sıcak havayı oda içerisine eşit bir şekilde dağıtarak güzel bir iş çıkarır. Ayrıca A+ ve A++ seçenekleri sunulan klimalarda minimum enerji harcaması ile ayı kurtarabilmeniz mümkündür. Böylelikle hem cebinizde paranız dururken hem de ferah bir yaz ayı yaşamanız mümkün olur. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.