Sessiz Çalışan Dış Ünite Sistemleri

Klima kullanımı birçok alanda yaygın bir şekilde yapılıyor. Temel olarak ısıtma ve soğutma işlemlerini yerine getiren klimalar iki ana parçaya sahiptir ve diğer bütün parçalar alt aksamlar olarak gösterilebilir. Bu iki ana parça iç ve dış ünite sistemi olarak birbirinden ayrılır. Klimaların dış ünite bölümü sıcaklık ve soğukluğu ayarlamak amacı ile kullanılır. Bina dışına monte edilen dış ünite sistemlerinin eski modellerinde en önemli sorunlardan bir tanesi mekanizma çalışırken çıkan sestir. Yeni modellerde kullanılan sistem ve mekanizma sayesinde dış ünite sistemleri sessiz bir şekilde çalışabiliyor. Sessiz çalışan dış ünite sistemleri hem klimanın kullandığı yerde daha iyi çalışıyor hem de insanları rahatsız etmiyor. 

 

Dış Ünite Sistemlerinde Sessiz Çalışmaya Nasıl Avantaj Sağlar?

Eski model klimalarda hem iç hem de dış üniteler sesli bir şekilde çalışır. Teknolojik sistem ve mekanizmalar sayesinde her iki ünite de sessiz bir şekilde çalışıyor. Sessiz dış ünite sistemlerinin en önemli avantajı kimseyi rahatsız etmeden uzun süre boyunca kullanılabilmesidir. Aynı zamanda klima dış üniteleri, iç üniteye ne kadar yakın olur ise genel olarak klima performansı daha da artar. Sessiz dış üniteler sayesinde gürültü dert edilmeden dış ünite montajı istenilen yere yapılabiliyor. Bu yüzden sessiz dış ünite sistemleri daha kullanışlı ve yararlı olur. 

 

Sessiz Dış Ünitelerde Yüksek Ses Meydana Gelirse Ne Yapılmalıdır?

Sessiz dış ünite sistemleri genel olarak uzun süre sessiz bir şekilde çalışmaya müsaittir. Ancak bazı durumlarda klimadan fazla ses gelmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu bir arıza meydana geldiğini gösterebilir. Sessiz çalışan dış ünite sistemlerinden ses meydana gelmesinin bir diğer sebebi ise çalışma sırasında sistem içine havada yer alan toz ve partiküllerin girmiş olmasıdır. Sessiz klimalarda yüksek ses meydana gelmesinin önemli bir sebebi de budur. Bu durumda yapılması gereken ise dış ünitenin vakumlu bir sistem ile temizlenmesidir. Sessiz dış ünite sistemleri oldukça fazla tercih ediliyor. 

 

Sessiz Dış Ünite Sistemlerinin Fiyatı Yüksek Midir?

Sessiz dış ünite sistemleri genel olarak iç ünite ile birlikle satın alınır. Çünkü klimalar bir bütün halinde satılır. Bu yüzden direkt olarak sessiz çalışma özelliğine sahip bir klima modeli satın alınır. Fiyatlar ise klimanın marka ve modeline göre farklılık gösteriyor. Yeni nesil klimaların hemen hemen her modeli sessiz çalışma özelliğine sahip olan ürünlerdir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.