Taşınabilir Klima Markaları

Portatif kullanıma uygun olan klimalar,  taşınabilir klima olarak tanımlanmaktadır. Standart klimalarda iç ve dış ünitenin mutlaka monte edilerek bağlantılarının yapılması gerekirken, taşınabilir klima için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sayede de evin odaları arasında ya da farklı mekânlar arasında taşınarak iklimlendirme yapılabilmektedir. Bu klimaların tercih edilmesindeki en büyük etken, bu tip taşıma işlemlerine uygun olarak kolaylık ve pratik bir kullanım sağlamasıdır. Taşınabilir klima kullanan kişiler aynı ev içerisinde dahi farklı kullanımlarla soğutma ya da ısıtma yapabilmektedir. Kış ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilecek olan klimaların, ihtiyaçlar doğrultusunda taşınabilir olması bu tip avantajların yaşanmasını sağlar.

Taşınabilir Klima Kullanım Alanları Nerelerdir?

Taşınabilir klimaların kullanım alanları ile herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Klimanın mevcut limitlerinin uygun olduğu her alanda kullanılması uygundur. Buna karşın genel olarak kullanım alanları evler, iş yerleri, mağazalar, alışveriş merkezleri ve okullar olmaktadır.  Herhangi bir sınırlama olmadığından dolayı ısıtılması ya da soğutulması gereken her türlü mekanda uygun bir çözüm sunabilmektedir. Taşınabilir klimalar aynı zamanda mobil klima olarak da adlandırıldığından dolayı kişilerin satın alma sırasında karşısına bu şekilde de çıkma ihtimali bulunmaktadır.

Taşınabilir Klimanın Avantajları Nelerdir?

Taşınabilir klimanın sağladığı en büyük avantaj herhangi bir yere bağlı kalmamasıdır. Bu bakımdan İhtiyaç dahilinde taşınarak farklı yerlerdeki iklimlendirme de kullanılabilmektedir bununla birlikte her klima için belirli özellikler vardır. Klimanın ne kadarlık bir alanda kullanılabileceği, enerji tüketimi, fan hızı, zamanlama fonksiyonları, soğutulabilecek maksimum alan sınırı gibi pek çok özellik, klima alma sırasında dikkat edilmesi gereken detaylardır. Küçük bir alan için yüksek özellikleri bulunan bir klima uygun olmayacağı gibi büyük bir alanda da düşük özellikleri bulunan bir klima yeterli gelmeyecektir. Bu nedenle genel olarak klimanın kullanılacağı alanlar göz önünde bulundurularak en doğru marka ve klima modelinin seçilmesi gerekmektedir.

En İyi Taşınabilir Klima Markaları

Klima satın alma aşamasında kuşkusuz öncelik markalara verilmektedir.  Bu konuda ise Beko, Fakir, Arçelik’tir. Her markanın kendi özelliklerine göre farklı modelleri satışta olduğundan dolayı öncelikli olarak marka sonrasında ise klima modeline yönelim çok daha uygun olacaktır.

En İyi Taşınabilir Klima Seçimi

Klima modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi soğutma gücünün gerçek değerlerde olup olmadığıdır. Pek çok portatif klima, belirtilen limitlere çıkamadığından dolayı yetersiz soğutma ya da ısıtma yapmaktadır. Bununla birlikte bu klimalarda ayrı bir dış ünite olmadığından dolayı tek parça şekilde çalışmaktadır. Bu da ortamda gürültü olmasına neden olabilmektedir. Klima yaz ve kış olmak üzere sürekli çalışabilen bir cihaz olduğu için de gürültülü çalışma uygun olmayacaktır. Tüm bu kriterler dahilinde yapacağınız incelmeler, sizi doğru klima modeline yönlendirecektir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.