Tavan Tipi Klima

Tavan Tipi Klima

Klimalar farklı türleri ile dikkat çekiyor. Kimi klima tavandan soğutma sağlarken bazı klimalar ise yere dolap biçiminde koyularak soğutmaya imkân tanıyor. Burada farklılıkların oluşması çeşitli avantajları da beraberinde getirmektedir. Tavan tipi klima tercih edecekler için daha etkili bir soğutma elde edileceği söylenebilir. İnverter klima modellerinden yana tercihini yapacaklar için ise portatif bir ürün satın almak söz konusudur. Klimanın yerinin değiştirilmesi, taşınması oldukça kolaydır.

Tavan Tipi Klima Nerelerde Kullanılıyor?

Tavan tipi klima genel olarak işletmeler tarafından tercih ediliyor. Hastane, lokanta, alışveriş merkezi ve giyim mağazaları gibi birçok alanda tavan tipi klimalar kullanılmaktadır. Bu klimalar büyük alanları kısa sürede soğutabiliyor. Ayrıca soğutma işlemi gün boyu devam ettiği için klimanın az enerji sarf etmesi de gerekiyor. Tavan tipi klimalar daha az enerji harcayacak ve işletmelerin avantaj yakalamasını sağlayacaktır.

Tavan Tipi Klima Seçimi

Tavan tipi klima seçilirken öncelikle sayı belirlenmelidir. Ayrıca klimalar arasındaki mesafe de iyi hesap edilmelidir. Çizdirilecek olan iklimlendirme planına göre klima tercihi yapılmalıdır. Sonrasında ise klima satın alınabilir.

 

Önceki İçerikVRF Klima Sistemleri
Sonraki İçerikTicari Klima
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.